English
Bůh sám totiž ve vás působí, abyste nejen chtěli, ale i dělali, co se mu líbí! (Filipským 2:13)
Chcete dostávat Slovo na den e-mailem? Přihlašte se zde.

Bible21 XL – Velká písmena a dárkové vydání s ilustracemi Aleše Lamra

Po jarním vřelém přijetí Bible21 ve středním formátu jsme vyslyšeli mnohé hlasy volající po Bibli s  velkými písmeny. Na počátku listopadu jsme vytiskli 10 tisíc Biblí21 ve velikosti "XL". Kniha má 2 275 stran a rozměry 24,6 x 16,2 x 5,4 cm. Menší část nákladu vychází v dárkové kartónové krabičce a obsahuje 30 perokreseb známého výtvarníka Aleše Lamra. Ochutnávku z použitých ilustrací si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Obě verze je možné objednávat v našem internetovém obchodě. Pro církve a neziskové organizace máme opět mimořádnou akci při odběru většího počtu kusů.

Proč velká písmena
Hned od dubnového vydání Bible21 jsme začali dostávat množství dotazů a proseb volajících po vydání Bible s velkými písmeny pro čtenáře se slabším zrakem a nejen pro ně. Také naši distributoři nás informovali o nedostatku kompletních Biblí s velkými písmeny na trhu, a to v jakémkoli překladu. Tuto potřebu potvrzuje i anketa na našich internetových stránkách, kde se většina ze zhruba 800 hlasujících zasazuje právě pro variantu s velkými písmeny. Věříme, že toto vydání bude pro tisíce čtenářů velkým požehnáním a mnohým umožní znovu nebo naopak poprvé číst Bibli bez větších překážek.

Perokresby a obálka od Aleše Lamra
Koncem června jsme se setkali s předním českým výtvarníkem Alešem Lamrem. Aleš se nám svěřil, že už delší dobu uvažuje o tom, že by ilustroval Bibli. Dohodli jsme se, že část připravovaného nákladu Bible21 XL opatří vlastní obálkou a doplní 30 perokresbami. Vznikla tak dárková verze pracovně nazývaná Bible21 XLamr. Představu o ilustracích můžete získat na několika ukázkách v naší fotogalerii ZDE.

 

 

mXLamr_kr.jpg 

Ceny Bible21 XL
Prodejní cena základní verze byla stanovena na 550 Kč; cena ilustrované verze v dárkové krabičce je 900 Kč. V našem internetovém obchodě je však nabízíme se slevou 10%. Pro církve a neziskové organizace jsme připravili časově omezenou nabídku při odběru celé krabice s 8 knihami. V tom případě stačí zaplatit plnou cenu 5 kusů a zbývající 3 budou zdarma. Tedy 8 kusů bude stát 2 750 Kč místo 4 400Kč (u ilustrované 4 500 Kč místo 7 200 Kč).

Členům našeho Klubu Bible21 (Klubu NBK), kteří aktivně podporují naši práci v posledním roce, jsme se rozhodli zaslat jeden výtisk základní verze Bible21 XL bezplatně jako vánoční dárek. Pro všechny členy stále platí sleva 25 % na každý z našich produktů.

Další informace o nově vydávaných Biblích můžete nalézt v našem internetovém obchodě ZDE.

Přejeme mnoho potěšení a inspirace při čtení i rozdávání Knihy knih. A dovolujeme si Vám doporučit Bibli jako výborný vánoční dárek!

Zajímavé informace o ilustrované Bibli21 přináší na svých webových stránkách také Český rozhlas.