English
Připravte Pánovu cestu! Urovnejte jeho stezky! (Matouš 3:3b)
Chcete dostávat Slovo na den e-mailem? Přihlašte se zde.

Vítáme Vás na oficiálních stránkách Celonárodního čtení Bible 2010

kniha.png

Kniha knih v Knihovně (1.dubna 2010)

Tak zní název slavnostního večera, který se odehraje 1.dubna 2010 v 19:00h ve Velkém sále Městské knihovny v Praze. Inspirováni loňským slavnostním představením Bible21 v Betlémské kapli, jsme ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze připravili druhý ročník slavnostního večera čtení. Zároveň tak vyvrcholí projekt Národní knihovny „Březen – měsíc čtenářů“. Jak jinak, než čtením knihy knih – Bible. Tu budou  číst  v dramatickém pásmu přední čeští herci.
Diváky čeká přednes Josefa Somra, Jaroslavy Kretschmerové, Otakára Schmidta, Petra Formana a Lucie Trmíkové za hudebního doprovodu Katky Šarközi a Kláry Valentové. Vše v režii Marky Míkové. Nad večerem převzal záštitu předseda vlády pan Jan Fischer a primátor hlavního města Prahy pan Pavel Bém. Pozvánka v PDF zde.

 

 reduta.png

Slavnostní zahájení v Brně (28.března 2010)

Zdá se, že se v Brně rodí nová tradice. Druhým rokem se pod záštitou primátora města Brna, pana Romana Onderky, rozezní komponovaný  pořad hudby a čtení Bible v podání brněnských herců a hudebníků. Na úvod promluví překladatel Bible21 Alexandr Flek. Účast přislíbil i Roman Onderka a další významné osobnosti města. Slavnostním čtením v Brně bude zahájeno Celonárodní čtení Bible. V Brně i Praze se bude číst Bible na veřejných místech od pondělí 29.března.Více zde…

 

 nabidka.png

Mimořádná sleva Biblí letošního čtení

Mnozí z náhodných posluchačů veřejného čtení se s Biblí setkají třeba poprvé v životě. Věříme, že stejně jako vloni řada z nich ocení možnost zakoupit si tuto knihu přímo na místě. V loňském roce se pří veřejném čtení prodalo během jediného týdne 12.000 kusů Biblí za mimořádnou cenu již od 150 Kč. Rádi bychom letošní čtení podpořili a proto jsme opět připravili tuto výjimečnou cenu. Nabídka je časově omezená a platí pouze pro města, která se zaregistrují do Celonárodního čtení. Více zde…

 

 blansko.png

V Blansku vybavili Biblemi všechny knihovny

Z Blanska nám přišla zpráva, která by mohla inspirovat i mnohé další. Zdejší Občanské sdružení Lavina zakoupilo 80 výtisků Bible21 pro Městskou knihovnu. Bible budou předány všem místním knihovnám v okrese Blansko pro Velikonoční čtení a pro další zpřístupnění čtenářům, kteří ji nevlastní.