English
Ježíš se na ně podíval a řekl: „U lidí je to nemožné, ale ne u Boha. U Boha je možné všechno.“ (Marek 10:27)
Chcete dostávat Slovo na den e-mailem? Přihlašte se zde.

Nejčastější otázky – ORGANIZACE

Jaký je oficiální název akce?

Celonárodní čtení Bible 2011

Jak své město přihlásit ke čtení?

Přihlášku naleznete zde . Vyplňte všechny údaje.Ve fázi plánování budou patrně orientační. V momentě, kdy budete vědět přesnější údaje, informujte nás. Údaje obratem vystavíme na webových stránkách. Budou z nich čerpat jak návštěvníci, tak média.

S kým bude Nadační fond komunikovat?

Pro takového člověka jsme začali používat slovo koordinátor. Tím je většinou ten, kdo dané město zaregistruje. Na něj se pak obracejí ostatní zájemci. Za předpokladu, že s tím ostatní souhlasí, vede místní setkání a staví organizační tým. Změní-li se během příprav daná osoba, prosíme, informujte nás.

Kdo bude akci v mém městě organizovat?

Organizace na jednotlivých místech je věcí místních. Nemůžeme a ani nechceme organizovat tak velkou akci po celé republice. V první řadě je to vaše akce. V nejlepším případě se ke koordináorovi přidají další zájemci a vznikne tým. Tito lidi jsou zodpovědni zaorganizaci.

Na koho se můžeme obracet s dotazy?

S dotazy týkajícími se organizace se obracejte na koordinátora Celonárodního čtení Jana Škraňku (cteni@bible21.cz, 733 627 389). Ostatní kontakty naleznete zde . Rádi vám odpovíme. prosíme vás, dříve, než nám ale položíte dotaz, projděte si, prosím naše www stránky, zda tam na něj nenaleznete odpověď.

Jaké je časové ohraničení?

18.-24.dubna 2011 (pondělí až neděle velikonočního týdne).
V některých větších městech je vhodné akci konat v týdnu, kdy je ve městě více lidí, ve většině míst se ale čtení koná o Velikonočním víkendu, nejčastěni na Velký pátek a Bílou sobotu.

Prodej Biblí během akce

Mnoho lidí má zájem si v místě konání veřejného čtení Bibli hned pořídit. Určitě jim chceme vyjít vstříc, a tak jsme i letos ve spolupráci s vydavatelstvím Biblion připravili pro organizátory čtení výrazné slevy, u většiny titulů 50-72%. Speciální ceník a možnost objednání naleznete zde .

Musíme mít „živnosťák“, když chceme Bible prodávat?

V jednom městě je kvůli velikonočním trhům  velmi pravděpodobná kontrola, jak prodej vykázat pro úřady?

V tomto případě opravdu musíte mít buď živnostenský list s povolením prodeje, anebo pokud jste občanské sdružení, tak u sebe mít registraci sdružení. Pokud máte ŽL, prodáváte tak, jak jste zvyklí a vydáváte doklad na sebe.

Jak nám Bible dopravíte?

Vše dle individuální domluvy. Knihy vám můžeme na Vaše náklady zaslat poštou, nebo si je můžete vyzvednout v našem skladu v Brankách u Val. Meziříčí nebo v knihkupectví Samuel, Soukenická 15, Praha 1. Prosíme, Bible pro tuto akci neobjednávejte v internetovém obchodě, ale přímo emailem cteni@bible21.cz nebo objednavky@bible21.cz .

Je nutné číst jen z Bible21?

Není. Ačkoli akci iniciuje Nadační fond Bible21, je pouze na místních organizátorech, aby si zvolili, který překlad chtějí pro veřejné čtení použít. Samozřejmě je možné číst i prezentovat více překladů než jeden.

Je možno poskytnout seznam pořadatelů v jednotlivých městěch?

Ano, na stránce s přihlášenými městy je aktualizovaný seznam pořadatelů. V levém rámečku je mapa techto měst.

 

Mohli bychom Bibli číst v našem kostele, knihovně nebo v jiném veřejném objektu?

V takovém případě by se zřejmě celá akce omezila na členy a pozvané přátele. Doporučujeme, aby se četlo spíše na veřejném místě, nejlépe venku. Přesto vše závisí na místn ích pořadatelích a ani v tomto směru vás nechceme omezovat.