English
Náš zápas totiž není proti krvi a tělu, ale proti vládám, mocnostem a světovládcům přítomné temnoty, proti duchovním silám zla v nebeských sférách. (Efeským 6:12)
Chcete dostávat Slovo na den e-mailem? Přihlašte se zde.

Výstava biblických ilustrací Aleše Lamra prodloužena do 3. ledna 2010

 V Galerii Jánský vršek byla zahájena výstava ilustrací Aleše Lamra k novému vydání Bible21.

Tento přední český výtvarník, jehož tvorba je charakteristická svou nezaměnitelnou stylizací a pozitivním nábojem, se biblickými texty inspiruje již řadu let. Letos vytvořenými ilustracemi se tak autor vrací k pramenům, ze kterých dlouhodobě čerpá ve svém životě i tvorbě.

K Bibli a křesťanství mám letitý vztah.  Ta kniha je geniálně inspirativní a dokazují to celé dějiny. Ilustrovat Bibli pro mě bylo životní metou“, uvedl Aleš Lamr.

Návštěvníkům výstavy se kromě třiceti originálních perokreseb k novému vydání Bible představí také několik Lamrových pláten inspirovaných biblickými tématy.

Nynější druhé vydání Bible21 vychází vstříc především čtenářům, kteří mají potíže se čtením drobnějšího písma. Kniha má poměrně velké rozměry 25 x 16 cm, což umožňuje sazbu většími písmeny a tudíž velmi pohodlnou četbu. Větší formát knihy zároveň dává vyniknout celostránkovým perokresbám Aleše Lamra.

Výstava byla prodloužena do 3. 1. 2010.

Návštěvníci si budou moci Bible na místě zakoupit se speciální slevou.

Vstup na výstavu je zdarma.

Jánský vršek 15, Praha 1, Malá Strana

po-pá: 11-18 hod.

so-ne: 14-18 hod

Krátký rozhovor Českého rozhlasu s Alešem Lamrem si můžete poslechnout zde .