English
Náš zápas totiž není proti krvi a tělu, ale proti vládám, mocnostem a světovládcům přítomné temnoty, proti duchovním silám zla v nebeských sférách. (Efeským 6:12)
Chcete dostávat Slovo na den e-mailem? Přihlašte se zde.

Velká voda se zastavila těsně před bránou do skladu s Biblemi

Povodně na severní Moravě, které v minulých dnech způsobily stamilionové škody a dokonce si vyžádaly i jeden lidský život, také ohrožovaly náš sklad Biblí v Brankách u Valašského Meziříčí. Sklad je umístěn v bývalé jídelně v areálu zámečku. Nachází se poměrně vysoko nad místním potokem a není zaznamenáno, že by tyto prostory kdy v minulosti byly ohroženy velkou vodou.

 

Přesto se v noci z neděle na pondělí 17. května začal po asfaltové silnici, ze které se vjíždí do našeho skladu, valit silný proud vody. Dokonce se Branky objevily na záběrech televize Nova jako jedno z prvních silně ohrožených míst. (viz. část pondělní reportáže 0:47-0:53 sec).

 

Ještě v neděli přerovnali Řepkovi, kteří mají máš sklad na starost, několik palet nejdražších Biblí na vyvýšená místa do bezpečí. Před půlnoci byl proud na silnici již tak silný, že ji nebylo možné přejít. V té době místostarostka obce paní Bazalková vyslovila přání, aby aspoň na 2 hodiny přestalo pršet, jinak dojde k obrovským škodám. Řepkovi za celou noc téměř nespali a napjatě sledovali celou situaci.

 

Kolem druhé hodiny ranní bylo na silnici vody už výše než po kolena. V té chvíli chránilo vjezd do skladu jen několik pytlů s pískem. Kdyby voda stoupla jen o pár centimetrů, přelila by se přes pytle. Mírně svažující příjezdovou cestou by za několik minut natekla do uzavřeného dvora a vystoupala by možná až do půlmetrové výšky. Většina z více než 20 tisíc Biblí za několik milionů korun by byla během krátké chvíle zničena. Bible máme sice pojištěny proti živelné pohromě, ale případná náhrada by jistě nestačila na nový tisk.

 

Za zmínku také stojí, že stavbaři před lety asfaltovou silnici postavili „dobře“ špatně. Je totiž výrazně nakloněna k jedné straně – k té opačné, než na které je brána do skladu. Silnice tedy odklonila hlavní příval vody na druhou stranu. I to nás od povodně zachránilo.

 

Kolem jedenácté večer jsme rozeslali první prosby o modlitby, aby alespoň na 2 hodiny přestalo pršet, a ráno další. Právě kolem druhé v noci skutečně přestalo asi na 2 hodiny pršet a voda přestala stoupat. Zajímavé je, že v okolních obcích i v nedalekém Valašském Meziříčí pršelo celou noc bez přestávky. Potom se sice znovu rozpršelo i v Brankách, ale voda opadávala. Ráno teklo po silnici již jen pár centimetrů vody, ale až na krátké přestávky pršelo až do středy. Přesto se voda na silnici už nevrátila a Bible byly uchráněny. Podobně se také zastavila voda přímo před prahem domu místních křesťanů.

 

Děkujeme všem za modlitby a podporu. Děkujeme Bohu za zázračnou ochranu!

 

 

Branky_noc.jpg

Noc na pondělí: Toto je silnice jen asi 30m pod naším skladem Biblí. Hasiči staví provizorní hráz, která má svádět proud vody ze silnice do koryta potoka.

 

branky68.JPG

Stejné místo kolem poledne (pondělí 17.5).  

 

branky66.JPG

Kolem poledne (pondělí 17.5.) voda výrazně opadla a již neohrožuje bránu vedoucí ke skladu Biblí. Začíná ale znovu pršet.

 

branky67.JPG

Poledne 17.5.: silnice v Brankách

 

vodapryc75.JPG

Ráno 18.5.: Přestože celou noc pršelo, voda po silnici už neteče.

 

vodapryc79.JPG

Ráno 18.5.: Tudy se před 30 hodinami valil dravý proud

 

vodapryc77.JPG

Ráno 18.5.: Pohled od skladu směrem k silnici. Kdyby se množství vody na silnici v pondělí ráno jen o trochu zvýšilo, právě tudy by nám natekla do skladu.

 

vodapryc...JPG

Ráno 18.5.: Ještě jeden pohled od skladu. To, že tu nestojí ani nestálo půl metru (nebo víc) vody lze považovat za zázrak. Děkujeme všem za modlitby. Chvála Bohu.

 

Pro ilustraci přidáváme několik fotografií z loňského vykládání Biblí do skladu:

sklst0.JPG

Zde je možné vidět, že příjezdová cesta od brány ke skladu vede z kopce. 

 

sklst2.JPG

Sklad je v přízemní budově. Podlaha je jen asi o dlaň výš než dvůr. 

 

sklst3.JPG

 

sklst4.JPG

 

sklst6.JPG

Takto vypadá sklad zaplněný paletami s Biblemi.