English
Můj Bůh je má skála, v něm úkryt nalézám, můj štít, roh vítězství, můj hrad, má skrýš, mé vítězství – před násilím mě ochráníš! (2. Samuelova 22:3)
Chcete dostávat Slovo na den e-mailem? Přihlašte se zde.

Jak bude vypadat nonstop čtení Bible

Přečtení celé Bible bez přestávky bude trvat asi 3 dny a 3 noci. Máme představu, že by probíhalo venku na veřejném místě a v ideálním případě by Bible byla přečtena opravdu celá. Po různě dlouhých pasážích (podle zájmu) by se střídali nejen křesťané z vašeho města, ale také pozvané místní významné osobnosti. Přečíst si svůj kousek Bible by také mohli náhodní kolemjdoucí.
9.dubna 2009, Betlémská kaple (číst budou herci a VIP) 
10.-12.dubna 2009, ve vašem měste

V jednoduchosti je krása

Co více potřebuje nádherné slovo Bible, než uši posluchačů na vhodném místě? Nemluvíme o nákladné akci se spoustou lidí  a techniky. Chceme zachovat čtení jako spontánní jednoduchou akci, přesto dobře připravenou.  

Frekventované místo

Pokud se pro akci ve Vašem městě rozhodnete, je zapotřebí vybrat místo čtení. Vhodné místo by mělo být frekventované a pro lidi dostupné a příjemné. Sami nejlépe znáte své město a víte, zda se lidé zastavují. Ne samotné čtení Bible na veřejném místě není třeba povolení, stačí oznámení příslušnému obecnímu úřadu, aby akce nekolidovala s jinými.

Stolek, mikrofon a hrnek s čajem

Základní představa je, aby na daném místě organizátoři vytvořili dobré podmínky pro čtení. Stojan nebo pultík na Bibli sice není podmínkou, ale mnohé řečníky potěší a také je z dálky viditelný. Ve dne by mělo být čtení opatřeno zvukotechnikou, aby bylo opravdu slyšet, v noci budeme číst bez mikrofonu. Určitě je potřeba nezapomenou na vyschlá hrdla řečníků a obstarat malé občerstvení. Věřte tomu, že málo náhodných posluchačů odmítne teplý čaj či sušenku.

Stačí sedm lidí, ale i jeden je dost

Víme, že stačí sedm lidí, aby se akce mohla uskutečnit a aby se přečetla celá Bible. Může Vás být i méně. Budeme rádi, když se bude číst Bible celá, ale  budeme vděčni, když se připojíte přečtením alespoň Nového zákona nebo třeba i symbolicky a přečtete evangelium nebo několik kapitol oblíbené pasáže.  Číst budou organizátoři akce, přednostně však kolemjdoucí a pozvané VIP osobnosti.

Pomůžeme Vám

Moc rádi vám sdělíme podrobnější informace a poskytneme Vám veškerou možnou podporu. Určitě Vám poskytneme Bibli v překladu 21. století (NBK) pro Vaše čtení a také oficiální kartičku s potvrzením, že jste součástí celonárodního projektu Non-stop čtení Bible. Pochopitelně Vám celou akci nezorganizujeme, ale  můžeme Vám třeba pomoci kontaktovat Vaše město nebo Vás spojit s jinými lidmi ve Vašem okolí, kteří hoří pro stejnou věc.

Image_22.jpg

Foto z non-stop čtení v Praze na Můstku v roce 2004. Další fotografie si můžete prohlédnout zde.